گفتگو
چطور یک هدیه‌ی خاص برای خانم‌ها بخریم؟ (با 10 پیشنهاد جذاب)

چطور یک هدیه‌ی خاص برای خانم‌ها بخریم؟ (با 10 پیشنهاد جذاب)

 زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲۱ دقیقه

افرادی در زندگیمان وجود دارند که همیشه مایه دلگرمی هستند و حضورشان به زندگی روزمره‌مان رنگ و بوی دیگری می‌بخشد. افرادی که همواره و در هر شرایطی در کنارمان هستند و پابه‌پای ما مسیر زندگی را قدم می‌زنند. افرادی که دوستمان دارند و دوستشان داریم. برای کادو دادن از هیچ فرصتی دریغ نکنید؛ چون همه خانم‌ها با هدیه گرفتن خوشحال می‌شوند، هر چقدر هم که سخت‌گیر و مشکل‌پسند باشند. قبول داریم که خریدن هدیه برای خانم‌ها ممکن است به همان‌ اندازه که جذاب است، مشکل هم باشد. هزینه و سلیقه فرد مقابل از نکات مهمی هستند که به هنگام خرید باید مدنظر قرار داد. شاید هدیه مناسب از دید برخی یک شاخه گل باشد و برخی هدیه گران‌قیمت با تزئینات و روبان‌پیچی خاص دوست داشته باشند. در این شرایط انتخاب هدیه بدون هم‌فکری و مشورت با دیگران امکان‌پذیر نخواهد بود. مخصوصا اگر بدانید آن‌ها هم قرار است برای شما هدیه‌ای بگیرند؛ آن موقع است که استرس به سراغتان می‌آید و انتخاب برای‌تان سخت می‌شود. اگر به مناسبت شب یلدا، عید نوروز یا هر مناسبت دیگری قصد هدیه دادن به همسر، دوست یا دختر خود را دارید؛ ما اینجا هستیم که به شما کمک کنیم یک هدیه خاص برای خانم‌ها را در کمترین زمان پیدا کنید. اگر دنبال هدیه لوکس برای خانم‌ها هستید ما لیستی از ۳۰ پیشنهاد هدیه روز زن و هدیه تولد برای خانم‌ها آماده کرده‌ایم. پس حتما این راهنمای خرید هدیه برای خانم‌ها را بخوانید.

نکات مهم در خرید هدیه خاص برای خانم‌ها

هدیه دادن یکی از بهترین روش‌ها برای نشان دادن عشق و علاقه‌مان‌ به دیگران است. با این ‌حال، این کار گاهی اوقات طاقت‌فرسا و ناامیدکننده می‌شود، به‌ویژه زمانی که هدیه‌ای که خریده‌اید، دلخواه طرف مقابلتان قرار نگیرد‌. بیشتر آقایان بر سر این موضوع که هدیه گرفتن برای خانم‌ها کار سختی است، توافق دارند.

ممکن است هدیه‌ای که می‌خرید، کوچک باشد یا رنگ آن به نظر طرف مقابلتان زیبا نباشد. برای جلوگیری از این مشکلات هنگام خرید هدیه خاص برای خانم‌ها، باید یک سری نکات را در نظر بگیرید. به طور مثال باید زمان مناسب برای هدیه دادن را بلد باشید. اگر هدیه‌ی خوبی برای خانم‌ها بخرید اما آن را در زمان مناسب به آن‌ها ندهید، تمام تلاش‌هایتان به باد می‌رود. در ادامه‌ی مقاله به طور دقیق‌تر به این موضوع می‌پردازیم.

چرا هدیه بدهیم؟

خرید هدیه خاص برای خانم ها

هدیه ‌دادن را محدود به سالگرد‌ها و سال نو نکنید. در روزهای عادی هم می‌توانید با دادن هدیه به همسر یا مادرتان آن‌ها را غافلگیر و خوشحال کنید.

خانم‌ها علاوه بر اینکه هدیه گرفتن را دوست دارند، از نشان دادن هدیه‌ای که از فرد محبوبشان گرفتند هم خوششان می‌آید. آن‌ها دوست دارند در دورهمی‌های دوستانه‌ی خود، با نشان دادن هدایایی که از همسر، دوست یا فرزندانشان گرفته‌اند، رابطه‌ی صمیمی خود را به دیگران ثابت کنند.

هدیه دادن به همسر یا مادر باعث می‌شود ارزشتان در نظر آن‌ها بیشتر شود، چون از این طریق آن‌ها متوجه می‌شوند که شما برای قدردانی از زحمات و همراهی‌‌شان در روزهای سخت، این هدیه را برایشان گرفته‌اید. هدیه ‌دادن را محدود به سالگرد‌ها و سال نو نکنید. در روزهای عادی هم می‌توانید با دادن هدیه به خانم‌ها، آن‌ها را غافلگیر و خوشحال کنید.

هدیه خاص برای خانم‌ها چیست؟

هدیه خاص برای خانم‌ها

نیازی نیست برای تهیه‌ی هدیه خاص برای خانم‌ها بیش از حد هزینه کنید و یک هدیه‌ی گران‌قیمت بخرید.

نیازی نیست برای تهیه‌ی هدیه خاص برای خانم‌ها بیش از حد هزینه کنید و یک هدیه‌ی گران‌قیمت بخرید. بیشتر خانم‌ها به گران بودن هدیه توجهی نمی‌کنند و فقط همین که با دادن هدیه به آن‌ها نشان دهید به فکرشان هستید، برایشان کافی است. به این موضوع توجه داشته باشید که بعضی از خانم‌ها با دریافت هدیه‌های لاکچری و گران‌قیمت، به جای خوشحال شدن، عصبانی می‌شوند، چون فکر می‌کنند هزینه کردن زیاد برای هدیه غیرضروری است و می‌توان این هزینه را در جایی که اولویت دارد، خرج کرد.

پس به جای اینکه یک هدیه‌ی غیرضروری گران‌قیمت بخرید، حسابی فکر کنید و ببینید همسر، مادر یا خانمی که قصد خرید هدیه برای او را دارید، به چه چیزی نیاز دارند و همان وسیله‌ی ضروری را برایشان تهیه کنید. هنگام خرید هدیه خاص برای خانم‌ها، باید به یک سری فاکتورها توجه کنید که در ادامه به بعضی از آن‌ها اشاره می‌کنیم؛

 • سایز: هنگام خرید لباس، سایز و استایل دلخواه همسر یا مادرتان را در نظر بگیرید‌. اگر نمی‌خواهید با پرسش مستقیم سایز، مادر یا همسرتان بویی از خرید هدیه ببرند، سراغ کمد لباس‌شان بروید و سایز لباس‌ها را بررسی کنید. همچنین یک نگاه کلی به لباس‌هایی که در کمد است بیندازید تا متوجه استایل و رنگ دلخواه مادر یا همسرتان بشوید.
 • رنگ دلخواه: برای خرید هدیه، دست‌کم باید یکی از رنگ‌های دلخواه فردی که می‌خواهید برای او هدیه بخرید را بدانید. اگر همسر یا مادر یا دوست‌تان از اید‌ه‌ها و رنگ‌های جدید استقبال می‌کند، لباس یا وسیله‌ای بخرید که آن رنگ را تا به‌ حال نداشته ‌است.
 • گل محبوب: گل دادن یکی از روش‌های قدیمی و همچنان محبوب برای هدیه دادن و نشان دادن عشق و علاقه به طرف مقابل است. گل‌ها هر کدام معنای خاصی دارند. به طور مثال، گل رز بنفش نشانه‌ی عشق در نگاه اول است. هنگام گل دادن به مادر یا همسرتان به معنای گل‌ها و همچنین گل محبوبشان توجه کنید.
 • طلا یا نقره؟ خیلی از خانم‌ها طرفدار طلا و خیلی دیگر طرفدار نقره هستند. اگر می‌خواهید برای مادر یا همسرتان دست‌بند، گردن‌بند یا وسایلی از این دست بخرید، به اینکه آن‌ها طلا دوست دارند یا نقره، توجه کنید.
 • غذای دلخواه: معمولا خانم‌ها مسؤولیت آشپزی کردن را به عهده دارند. اگر در روز مادر، روز تولد یا در یک روز عادی، غذای دلخواه مادر یا همسرتان را درست کنید (یا اگر آشپزی‌تان خوب نیست، از بیرون تهیه کنید)، مطمئن باشید که خیلی خوشحال خواهند شد.
 • نویسنده یا کتاب دلخواه: کتاب می‌تواند یک هدیه خاص برای خانم‌ها محسوب شود. اگر همسر یا مادرتان اهل کتاب خواندن هستند، کتاب دلخواهشان در زمان حال یا دوران بچگی را برایشان بخرید. یک ایده‌ی خلاقانه هم این است که اگر همسرتان اهل خط کشیدن زیر جمله‌های جالب در کتاب دلخواهش است، یکی از آن جملات را چاپ و قاب کنید و به او هدیه دهید.
 • فیلم یا برنامه‌ی تلویزیونی محبوب: لازم نیست همیشه برای مادر، همسر یا دوستتان هدیه‌های مادی تهیه کنید. از قبل یک بعدازظهر را برای تماشا کردن فیلم یا برنامه‌ی تلویزیونی محبوب آن‌ها تعیین کنید و چند میان‌ وعده‌ی خوشمزه تهیه کنید. فیلم را با هم ببینید و از خوردن خوراکی‌های خوشمزه در کنار یکدیگر لذت ببرید.
 • انجام کارهای خانه: درست کردن یکی از وسایل خانه که مدت‌هاست نیاز به تعمیر دارد، مطمئنا خانم‌ها را خوشحال می‌کند. می‌توانید در ظرف شستن، تا کردن لباس‌های شسته شده یا سایر کارهای خانه که مادر یا همسرتان علاقه‌ای به انجام آن‌ها ندارند هم کمک کنید. یک کار ساده و جالب دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که خودروی همسر، مادر یا دوستتان را به بهانه‌ای قرض بگیرید و به کارواش ببرید و آن را بنزین‌ هم بکنید. شک نکنید که آن‌ها از این کار حسابی خوششان می‌آید.
 • وسایل مد شده در فضای مجازی: کمتر خانمی هست که از وسایل تزئینی و ریلکس‌کننده خوشش نیاید. روشن کردن یک شمع با رایحه‌ی ملایم در شب، به ریلکس شدن خانم‌ها بعد از یک روز کاری شلوغ کمک می‌کند. همه‌ی وسایلی که در فضای مجازی ترند شده‌اند، گران‌قیمت نیستند. صابون‌های معطر، ماگ، شمع معطر، تقویم زیبا و پلنر همگی از جمله وسایلی هستند که می‌توانید به‌عنوان یک هدیه خاص برای خانم‌ها در نظر داشته باشید.

هنگام خرید هدیه برای خانم‌ها نکات ذکر شده در بالا را در نظر داشته باشید. یک بار دیگر تأکید می‌کنیم که لازم نیست همیشه به فکر تهیه‌ی هدیه‌های مادی و گران‌قیمت باشید. بعضی از ایده‌هایی که در بالا آوردیم (مثل تماشای فیلم در کنار یکدیگر)، از جمله راهکارهای ارزان‌قیمت برای خوشحال کردن خانم‌ها هستند؛ به‌ویژه اگر به دلیل مشغله‌ی زیاد، کمتر فرصت وقت گذراندن در کنار یکدیگر را دارید.

همچنین بهتر است خرید هدیه را در دقیقه‌ی آخر انجام ندهید، چون استرس می‌گیرید و نمی‌توانید درست فکر کنید. هر زمان که بیرون رفتید و لباس یا وسیله‌ی مناسبی دیدید، آن را بخرید و در موقعیت مناسب (مانند روز زن)، به خانم‌ها هدیه دهید.

چه زمانی هدیه بدهیم؟

زمان دادن هدیه خاص به خانم‌ها

زمان هدیه دادن یکی دیگر از فاکتورهایی است که اهمیت زیادی دارد و باید توجه ویژه‌ای به آن بکنید. در ادامه‌ به بدترین زمان‌‌ها برای هدیه دادن به خانم‌ها اشاره می‌کنیم؛

 • هنگامی که موقعیت سختی را می‌گذراند، به طور مثال بچه‌ها در حال دعوا کردن هستند و او عصبانی و ناراحت ا‌ست، یا هنگامی که یکی از وسایل خانه خراب شده است.
 • زمانی که دیرش شده و برای رفتن به سرکار یا یک جلسه‌ی مهم عجله دارد.
 • زمانی که بعد از یک روز پراسترس کاری، وارد خانه می‌شود.
 • بلافاصله بعد از دعوا کردن با یکدیگر
 • بلافاصله بعد از ابراز احساسات منفی (مانند احساس تنفر از خود)
 • دقیقا بعد از اینکه از شما چیزی خواسته، مثل توجه بیشتر یا انجام یکی از کارهای خانه
 • زمانی که خسته و بی‌حوصله است.

به بدترین زمان‌ها برای هدیه دادن اشاره کردیم. در ادامه بهترین زمان‌ها و روش هدیه دادن را می‌گوییم؛

 • صبح‌ها، بهترین زمان برای هدیه دادن: افراد صبح‌ها انرژی و وقت بیشتری دارند. اگر به همسر یا مادرتان در صبح هدیه دهید، او وقت و حوصله‌ی این را دارد که حسابی از هدیه‌ای که گرفته لذت ببرد و از شما بابت وقتی که گذاشته‌اید و ارزشی که برای او قائل بوده‌اید، تشکر کند. اگر همسر یا مادرتان صبح‌های شلوغی دارند، به آن‌ها بگویید که عصر برای او یک سورپرایز جالب خواهید داشت.
 • قرار دادن هدیه در جایی که خودشان آن را پیدا کنند: هدیه‌ای که برای همسر یا مادرتان تهیه کردید را جایی بگذارید که خودشان آن را پیدا کنند و حسابی شگفت‌زده شوند. به طور مثال، می‌توانید هدیه را روی کاپوت ماشین یا روی کانتر یا میز آشپزخانه بگذارید.
 • هدیه دادن چند روز بعد از مشاجره و دعوا: همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، هدیه دادن بلافاصله بعد از دعوا کردن اصلا ایده‌ی خوبی نیست. اجازه دهید دست‌کم یک روز از مشاجره‌تان بگذرد. هدیه‌‌ای تهیه کنید و با همسر، دوست یا مادرتان یک گوشه بنشینید و درباره‌ی اتفاقی که افتاده، صحبت کنید. اگر خودتان مقصر بوده‌اید، عذرخواهی کنید و به آن‌ها بگویید این هدیه‌ای که تهیه کرده‌اید،برای ابراز پشیمانی‌تان است.
 • هدیه دادن در یک جای خلوت و آرام: اگر می‌خواهید به همسرتان در محیط آرام هدیه دهید، برای بچه‌ها کارتون بگذارید تا مشغول شوند و مزاحم شما نشوند. همچنین می‌توانید آن‌ها را به خانه‌ی مادرتان بفرستید. با همسرتان دوتایی پیاده‌روی کنید، یا در کارهای خانه مثل ظرف شستن به او کمک کنید تا وقت بیشتری برای رسیدگی به خودش داشته باشید. زمانی که دور و اطراف‌تان خلوت باشد، همسرتان بهتر می‌تواند روی شما و هدیه‌ای که به او داده‌ا‌ید، تمرکز کند.
 • روزی که او معمولا ناراحت است: به طور مثال، سالگرد فوت پدر یا مادر از جمله موقعیت‌های ناراحت‌کننده برای همه‌ی افراد است‌. با دادن هدیه به خانم‌ها در این روز، به آن‌ها یادآوری کنید که برایتان ارزشمند هستند. دادن هدیه در چنین روزی باعث می‌شود آن‌ها یک چیز مثبت برای فکر کردن داشته باشند.
 • روزی که هیچ انتظاری برای دریافت هدیه ندارند: هدیه دادن در روز مادر، روز تولد یا سالگرد ازدواج کار خوبی است، اما در کنار این روزها می‌توانید در روزی که خانم‌ها هیچ انتظاری برای هدیه گرفتن ندارند هم علاقه‌ و محبت خود را به آن‌ها نشان دهید. به طور مثال، یک روز در وسط هفته را انتخاب کنید و به آن‌ها هدیه دهید‌. اگر مناسبت هدیه را پرسیدند، به آن‌ها بگویید که برای قدردانی از زحمات‌شان این هدیه را برایشان تهیه کرده‌اید‌.

می‌توانید موقعیت‌های زیر را هم برای هدیه گرفتن در نظر بگیرید؛

 • اولین روز کاری
 • موفقیت کاری
 • روز خواستگاری

چطور هدیه خاص به خانم‌ها بدهیم؟

چطور هدیه خاص به خانم‌ها بدهیم؟

لازم نیست از گران‌قیمت‌ترین کاغذ کادو استفاده کنید، اما این بدین معنی نیست که به نحوه‌ی هدیه‌ دادن هیچ توجهی نکنید.

نحوه‌ی دادن هدیه‌ خاص برای خانم‌ها هم اهمیت زیادی دارد. لازم نیست از گران‌قیمت‌ترین کاغذ کادو استفاده کنید، اما این بدین معنی نیست که به نحوه‌ی هدیه‌ دادن هیچ توجهی نکنید. در ادامه به باید‌ها و نبایدهای چگونگی هدیه دادن اشاره می‌کنیم.

بایدها

 • رسید هدیه را نگه دارید، چون شاید نیاز شود وسیله‌ای که خریده‌‌اید را تعویض کنید یا پس دهید‌. به طور مثال ممکن است نیاز به تهیه‌ی سایز یا رنگ دیگر شود.
 • هدیه را داخل ساک هدیه بگذارید یا اگر در کادو کردن مهارت چندانی ندارید، از فروشنده خواهش کنید هدیه‌ای که خریده‌اید را کادوپیچ کند.
 • یک کارت کوچک روی هدیه بچسبانید و یک جمله‌ی محبت‌آمیز روی آن بنویسید.
 • کادو را به محل کار همسر یا مادرتان پست کنید. برای این کار حتما برنامه‌ی آن‌‌ها را چک کنید تا از بودن‌شان در محل کار اطمینان حاصل کنید.
 • در صورت تمایل می‌توانید از بچه‌هایتان بخواهید کادویی که تهیه کرده‌اید را به همسرتان بدهند. به فرزندتان بگویید هنگام دادن هدیه به مادرش بگوید:«بابا گفت این را به زیباترین مادر جهان بدهم.»

نبایدها

 • برچسب قیمت را روی کادو نگذارید و حتما آن را بردارید.
 • کادو را توی پلاستیک ساده‌ای که مغازه به شما داده، قرار ندهید.
 • از کاغذ کادوی بی‌ربط استفاده نکنید. کاغذ کادو را با توجه به مناسبت هدیه انتخاب کنید. به طور مثال، اگر می‌خواهید هدیه روز مادر بدهید، از کاغذ کادوی با طرح تولد استفاده نکنید.

گجت پوشیدنی

گجت‌های پوشیدنی به دلیل کاربردی و جذاب بودن‌شان، بین خانم‌ها و آقایان بسیار جذاب شده‌اند. مچ‌بندهای هوشمند ضربان قلب، مسافت طی شده و تعداد گام‌های شما را اندازه‌گیری می‌کنند و علاوه بر آن، توسط بلوتوث به گوشی شما متصل می‌شوند و می‌توانند تماس‌ها و پیامک‌های دریافتی را هم به شما اعلام کنند.

این مچ‌بندها می‌توانند یک انتخاب هوشمندانه به‌عنوان یک هدیه‌ خاص برای خانم‌ها باشند و خانم‌های علاقمند به تکنولوژی را واقعا تحت تأثیر قرار دهند. پیشنهاد ما به شما ساعت هوشمند کینگ ویر مدل KW10 و مچ‌بند هوشمند معروف و جدید شیائومی مدل ‌Mi Band 5 Global Version است.

نکته‌ی آخر

در این مقاله به معرفی نکات مهم درباره‌ی هدیه دادن به خانم‌ها پرداختیم و لیستی از ۳۰ هدیه‌ی جذاب برای خانم‌ها را در اختیارتان قرار دادیم که هر کدام از آن‌ها می‌تواند هدیه‌ای از طرف شما برای همسر، دختر، خواهر یا دوست‌تان باشد. این لیست با توجه به سلیقه و نیاز خانم‌های جوان طراحی شده و شامل انواع لوازم آرایش، لوازم دکوری، لوازم جانبی ورزشی، صنایع دستی و… می‌شود. چه به دنبال هدیه‌ی تولد برای خانم‌ها باشید و چه بخواهید با یک هدیه، روز زن را به او تبریک بگویید، در نظر گرفتن پیشنهادها و نکات ذکر شده در این مقاله شما را سربلند خواهد کرد.

برای اینکه خرید مطمئنی داشته باشید و پشیمان نشوید، حتما به این نکات توجه کنید. علاوه بر خرید هدیه، زمان هدیه دادن هم اهمیت زیادی دارد. اگر در زمان نامناسب هدیه دهید، تمام تلاش‌هایی که کرده‌اید به باد می‌رود. پس دفعه‌ی بعدی که خواستید برای مادر یا همسرتان هدیه‌ای بخرید، ترفندهای ذکر شده در این مقاله را در نظر داشته باشید و از پیشنهادهای خریدی که معرفی کردیم، استفاده کنید.


(2 : امتیاز دهندگان)

create محمد تیموری today 00/05/08 visibility 148 بازدید

فعلا نظری وجود ندارد
در حال ارسال، لطفا صبر کنید...